Zobacz te?:YouTubeFacebook
Środa, 18 Października 2017     Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie
MCK Lipno
Sekcje

Teatr amatorski

Teatr amatorski młodzieży i dorosłych - Dworzec Główny

Teatr Dworzec Główny to grupa teatralna działająca w MCK od września 2007 roku. Grupa zajmuje się realizowaniem spektakli teatralnych. To co proponujemy, to teatr o codzienności współczesnych, młodych ludzi. Poruszamy m.in. problemy dorastania, tożsamości, przyjaźni i miłości. Nasze spotkania to luźne spotkania grupy dobrych znajomych, przez co nasza praca jest pozbawiona jakiejkolwiek rywalizacji, a same spotkania są przyjemnym oderwaniem się od codziennych problemów. Od początku istnienia teatru skład grupy zmieniał się wielokrotnie. U nas, tak jak na każdym dworcu PKP, ludzie przychodzą, spędzają krótki czas w oczekiwaniu na swój pociąg, a następnie odjeżdżają do domów, pracy czy szkoły. Jesteśmy otwarci na nowe osoby i nowe pomysły, zapraszamy więc wszystkich chętnych na nasze próby.

 

Grupa Teatralna dla dzieci – „P. teatrzyk”

Zajęcia grupy „P. teatrzyk” to parateatralne spotkania z dziećmi polegające na zabawie w teatr. Działania teatralne mają na celu rozwijać zainteresowania teatrem i wzbogacać wiedzę o literaturze. Na zajęciach uczestnicy doskonalą aparat mowy, wykonują ćwiczenia rozwijające dykcję, ćwiczą ruch sceniczny, a także plastykę ruchu oraz pobudzają wyobraźnię. Na spotkaniach czytamy teksty poetyckie, animujemy różne przedmioty, przeprowadzamy ćwiczenia sceniczne i wykonujemy różnego typu zadania aktorskie. Podczas zajęć przygotowujemy oprawę artystyczną miejskich imprez kulturalnych, a także spektakle teatralne. Spotkania mają charakter warsztatowy.

 

Teatr społeczny

Teatr społeczny to teatr amatorski tworzony przez lipnowską społeczność. Grupa nie tworzy stałej ekipy, a tworzy się „doraźnie” na potrzeby danego spektaklu, kabaretu czy musicalu. Osoby biorące udział w teatrze to zwykli mieszkańcy Lipna, ale także znane postacie pełniące funkcje społeczne, zarówno młodzież jak i osoby w średnim wieku. Aktorzy występują jako pasjonaci, bez gratyfikacji finansowych. Teatr społeczny jest platformą do animowania życia lokalnej społeczności. Uczestnicy biorą udział w teatralnej przygodzie, czerpią z niej radość i przyjemność.

W ramach teatru społecznego zrealizowane zostały spektakle: „Ballada o Rycerzu Dobrzyńskim”, Jasełka, „Brzydula”, „Sen Nocy Letniej” oraz miały miejsce występy zespołu „Tabor”.

BiP
© 2013 - Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie
87-600 Lipno ul.Piłsudskiego 22 • tel. 54 287 24 40 • info@mcklipno.plkontakt »