Zobacz te?:YouTubeFacebook
Środa, 18 Października 2017     Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie
MCK Lipno
Sekcje

Ekspozycje muzealne

Izby można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 9-16. Istnieje możliwość zwiedzania w sobotę
po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.
Tel.: 54 287 24 40
Tel. kom.: 693 618 812

Mieszczańska Izba Muzealna

Miejskie Centrum Kulturalne dzięki życzliwości mieszkańców naszego miasta zgromadziło pokaźną ilość pamiątek z minionych lat. Zbiór ten umożliwił stworzenie „Izby mieszczańskiej” z przełomu XIX i XX wieku. Wśród zebranych eksponatów znalazły się szafy, regały, etażerki, pokaźny stół oraz mnóstwo przedmiotów codziennego użytku. Ściany zdobią zegary, obrazy i oryginalne zdjęcia mieszkańców z naszego miasta. Dużo jest także dokumentów prywatnych i urzędowych. Całość tworzy wyjątkową „kapsułę czasu”, z której wszyscy chętni mogą czerpać wiedzę na temat naszej przeszłości.Izba Pamięci Poli Negri

Lipnowska Izba Pamięci Poli Negri została otwarta 24 października 2005 r. podczas uroczystości związanych z odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej aktorce. Dzięki staraniom założycieli oraz osób systematycznie współpracujących z Izbą, udało się zgromadzić wiele cennych pamiątek, dokumenty, listy, fotografie.

Na półkach znajduje się wszelka dostępna na rynku wydawniczym literatura, obejmująca biografię artystki oraz publikacje na temat "starego kina". W bogatej galerii zdjęć uwagę zwraca nie tylko uroda gwiazdy, ale przede wszystkim różnorodność kreacji scenicznych i filmowych, które miały duże znaczenie dla kształtowania kierunku i rozwoju kinematografii w tamtych czasach. Przeglądając tygodniki " Kino " (numery z lat 1931-1935) można zapoznać się z informacjami z „ pierwszej ręki ”- wywiady z Polą Negri oraz jej impresariatem, reportaże z planów filmowych, odcinki powieści, na podstawie których powstały scenariusze pisane specjalnie dla niej.


źródło: www.polanegri.pl
BiP
© 2013 - Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie
87-600 Lipno ul.Piłsudskiego 22 • tel. 54 287 24 40 • info@mcklipno.plkontakt »